DOŁĄCZ DO NAS

CS:GO

Pimp otrzymuje 35-dniowego bana w CS:GO przez system Overwatch

Redakcja

Opublikowano

dnia

Były zawodowiec CS:GO i obecny talent telewizyjny Jacob „Pimp” Winneche został zablokowany na 35 dni w systemie CS:GO przez system Overwatch.

Pimp został podobno zbanowany za griefing przez osobę, która zrecenzowała jedną z jego ostatnich gier losujących. Oznaczył oficjalny profil CS:GO na Twitterze i powiedział, że ban był „poza głupotą”.

Pimp powiedział, że ten ban oznacza, że nie może grać na oficjalnych serwerach Valve przez 35 dni ani na serwerach innych organizacji, takich jak FACEIT. Mając to na uwadze, 24-latek poprosił jednego z przedstawicieli FACEIT o pozwolenie na utworzenie drugiego konta, którego FACEIT normalnie zabrania.

Bez faktycznego dowodu w postaci nagranego meczu, Pimp nie może się nawet odwoływać. Ale jeśli talent CS: GO mówi prawdę, ta sytuacja pokazuje jedną z wad systemu Overwatch od Valve.

Kiedy gracze decydują się na sprawdzenie danej sprawy przez system Overwatch, mogą obejrzeć tylko kilka rund. Po obserwacji dają “bana” podejrzanemu, albo uznają go za niewinnego. Osoba, która oceniła mecz Pimp, może na przykład nie wiedzieć, że grał przeciwko oszustom.

Niemniej jednak niektórzy fani i gracze CS: GO twierdzą, że Pimp nie powinien był zabijać swojego kolegi z drużyny, który odmówił rezygnacji. Złamał jedną z zasad, ale 35-dniowy zakaz wydaje się na to zbyt surowy.

Nie jest jasne, czy Valve zapozna się z banem Pimpa, czy będzie musiał przez kilka tygodni grać w CS: GO na koncie smurf.

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Reklama
Comments