DOŁĄCZ DO NAS

Valorant

Twórcy VALORANT: komentarze na temat nękania graczy

Redakcja

Opublikowano

dnia

W nowym poście na blogu twórców zespół stojący za Valorantem w Riot Games poruszył kwestię nękania graczy czyli problemu rozpowszechnionego w branży gier. Anna Donlon, producent wykonawczy i lider zespołu programistów Valorant, napisała o tym, jak twórcy podchodzą do tego problemu.

„Będę tu bardzo szczery: nękanie i zastraszanie w grach nie jest kwestią statusu quo, z którym mogę się zgodzić” – powiedziała Anna Donlon.

„Odpowiedziałam na tweeta kolegi w zeszłym miesiącu o moich obawach przed wyszukiwaniem gier solo, problemem, który miałam przez wiele lat w grze wieloosobowej. I nie jestem sama. Nauczyliśmy się wyciszyć innych, którzy nas nękają. Nauczyliśmy się wyciszyć samych siebie, aby zachować spokój. W rezultacie mamy do czynienia z konkurencją, która może być zagrożona. Często znajdujemy się w niekorzystnej sytuacji ”- kontynuowała.

Zwalczanie problemu prześladowania tudzież dokuczania graczom nie jest czymś, co Riot był w stanie osiągnąć w przeszłości, a ich główna gra League Of Legends była grzeszna ze względu na swoją toksyczną bazę graczy. W przeszłości Riot musiał nawet banować profesjonalnych graczy za ich zachowanie w grze. Sama firma nie jest lepsza, wpływały różne pozwy przeciw Riot Games od byłych pracowników w związku z ich złym traktowaniem podczas pracy w firmie.

Niemniej jednak wydaje się, że Anna Donlon rozumie powagę sytuacji i jest gotowa do podjęcia tematu:

„Jest to bardzo trudna orzech do zgryzienia. Nie mogę rozwiązać społeczności, a niektóre z tych problemów są naprawdę głęboko zakorzenione, ale mogę powiedzieć, że Riot traktuje to poważnie – dlatego powołaliśmy dedykowany zespół „Central Player Dynamics” aby zająć się nauką i badaniami nad tym, co promuje uczciwą grę zespołową (nie zawsze jest to kara!) I dlatego stworzyliśmy Targi Graj w Alliance z naszymi partnerami w dziedzinie gier ”.

ANNA DONLON

Aby zrealizować to zadanie, zespół programistów stara się jak najszybciej opublikować kodeks postępowania. Kodeks postępowania będzie działał jako podstawa oczekiwań graczy, a programiści będą go używać jako kodeksu prawa do ustanowienia społeczności.

Gdy zespół będzie miał więcej do pokazania w tej sprawie, wyda aktualizację, ale na razie to wszystko, co Donlon ma do powiedzenia na ten temat.

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Reklama
Comments