DOŁĄCZ DO NAS

League of Legends

Nadchodzą duże zmiany dla ADC w League of Legends

Redakcja

Opublikowano

dnia

Według AD, głównego projektanta gry Riota, Marka „Scruffy” Yettera, pozycja ADC ma zostać w najbliższej przyszłości wzmocniona.

Linia BOTA spadła na dalszy plan w mecie League of Legends, top, dżungla i mid, zajmują najlepszą pozycję, nie bez powodu mamy do czynienia w tych miejscach z serią ciekawych team fightów. Aby temu przeciwdziałać i wzmocnić pozycję, Riot celuje w kluczowe elementy ADC za pomocą buffów.

Zapał zyskuje trzy procentowy wzrost prędkości ataku, a Rapid Firecannon, Phantom Dancer, Stattik Shiv i Runaan’s Hurricane – pięć procent premii do prędkości ataku. Podstawowe zdrowie ADC również wzrasta o 30, wraz z +5 zdrowia na poziom. Strzelcy, którzy często grają na innych liniach, jak Corki, Graves, Kindred i Quinn, zostaną wykluczeni z tego buffa.

Komplet zmian, choć obiecujący, nie będzie miał znaczącego wpływu na czterech z pięciu najczęściej wybieranych mistrzów ADC w tym sezonie. Senna, Ezreal, Varus i Miss Fortune unikają prędkości ataku i zamiast tego nadają priorytet przedmiotom obrażeń od ataku. Aphelios jest wyjątkiem od tej reguły i skorzysta z buffów Huraganu Runaan.

Wzmocnienia mogą jednak całkowicie zmienić metę i zobaczyć, jak niektórzy z bardziej tradycyjnych mistrzów ADC, jak Caitlyn, Twitch, Tristana i Jinx, zaczną działać.

Niestety, zamierzone lub nie, zmiany będą również pośrednio wzmacniać Yasuo, bohatera, który nękał kolejkę solo, zarówno na środkowej, jak i dolnej linii.

Jest to pierwsza iteracja wzmocnień dolnych alejek Riota, z możliwymi dalszymi korektami w przyszłości. Zmiany nie zostaną wprowadzone w nadchodzącym patchu League 10.10, a zamiast tego prawdopodobnie zostaną wydane w czwartek, 28 maja, w aktualizacji 10.11.

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Reklama
Comments