DOŁĄCZ DO NAS

Valorant

Gracze VALORANT zgłaszają, że Riot Vanguard powoduje poważne problemy z komputerem

Redakcja

Opublikowano

dnia

Jeśli grasz w zamkniętą wersję beta VALORANT lub zastanawiasz się nad jej wypróbowaniem, uważaj na problem, który zyskał na znaczeniu w ciągu ostatnich kilku tygodni. Wiele osób w społeczności miało podobno różne problemy z komputerem ze względu na nowy system anty-cheat od Riot Games – Vanguard.

W oparciu o to, co powiedziała dotychczasowa baza graczy, problemy te mogą zmienić się od blokowania ważnych urządzeń do całkowitego wyłączenia komputera. Niektóre osoby poinformowały, że anty-cheat Vanguard uniemożliwił na przykład uruchomienie niektórych niezbędnych programów na ich komputerach.

Jeden użytkownik powiedział, że Vanguard zablokował mu używanie MSI Afterburner, programu służącego do sprawdzania temperatur procesora, podczas gdy inny gracz powiedział, że anty-cheat faktycznie zablokował kontrolę nad klawiaturą i myszą – był w stanie odzyskać kontrolę tylko poprzez ponowne uruchomienie komputera w trybie awaryjnym.

Najbardziej drastyczne problemy spowodowały nawet awarię niektórych komputerów, a niektórzy gracze doświadczają falę “blue-screenów” z powodu nowego programu. Wynika to z faktu, że Vanguard załącza się w momencie uruchamiania komputera, a nie tylko wtedy, gdy gra jest uruchomiona. Anty-cheat tworzy konflikt między wieloma różnymi programami, ale nie odróżnia ważnych programów od nieistotnych.

Problemy te zmusiły graczy do odinstalowania VALORANT na razie w obawie przed awarią komputerów. Chociaż są ludzie, którzy nie doświadczyli jeszcze żadnych problemów, oni również odinstalowują grę ze względów bezpieczeństwa – nie warto byłoby instalować programu anty-cheat, ponieważ ma on szansę zrujnować czyjś komputer .

Riot prawdopodobnie będzie musiał rozwiązać te problemy wkrótce, zanim zacznie tracić większą liczbę graczy.

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Reklama
Comments