DOŁĄCZ DO NAS

CS:GO

Były gracz NiP rezygnuje z CS:GO i przenosi się na VALORANT

Redakcja

Opublikowano

dnia

Nadchodząca strzelanka pierwszoosobowa Riot Games zachęciła innego profesjonalnego gracza CS:GO do rywalizacji w VALORANT.

Pyth, 26-letni szwedzki zawodnik CS:GO, były zawodnik Ninjas in Pyjamas, który od lat gra na poziomie półprofesjonalnym, ujawnił, że odejdzie z CS:GO i przejdzie do VALORANT.

Pyth powiedział, że nie udało mu się pozyskać zespołu, który mógłby przywrócić go na szczyt n profesjonalnej scenie, i że nie osiągał swoich najwyższych umiejętności w CS: GO.

„W ostatnich latach (po NiP) czułem, że nigdy nie udało mi się wrócić do poziomu, na którym kiedyś byłem”

„Nigdy nie znalazłem miejsca, w którym czułem, że należę i trudno było znaleźć odpowiedni rowek przy różnych projektach. Wiele się nauczyłem na podstawie wszystkich błędów, ale też zabrałem ze sobą dobre rzeczy. ”

Pyth był częścią głównego składu NiP, która wygrała IEM Oakland i DreamHack Masters Malmö w 2016 roku. Jednak po zmniejszeniu liczby pojedynczych występów, Pyth został usunięty z NiP po zakończeniu IEM Katowice 2017, gdzie NiP zajął pierwsze miejsce w pierwszej dziesiątce.

Biorąc pod uwagę, że Pyth konkurował na najwyższym poziomie CS:GO, nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem organizacji, która byłaby skłonna podpisać z nim umowę na okres długoterminowy. Riot już planuje rozwinąć scenę e-sportową VALORANT z wykorzystaniem konkurencji opartej na inwestorach zagranicznych i znanych marek drużyn.

Pyth nie jest jednak jedynym profesjonalnym graczem CS: GO, który przeszedł do VALORANT. Shahzam i SicK, dołączyli do Sentinels wraz z Sinatraą, wcześniej znaną jako jeden z najlepszych graczy Overwatch w Ameryce Północnej.

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Reklama
Comments